Z ostatniej chwili

Wybierz idealny materiał do ocieplenia poddasza

materiały do ocieplnia domuObecnie na rynku spotkamy się z naprawdę ogromnym wyborem materiałów przeznaczonych do wykonywania termoizolacji. Oczywiście, każde rozwiązanie tego typu posiada zarówno wady, jak i zalety. Warto poznać nieco bliżej ich ogólną charakterystykę i dowiedzieć się, które z nich będą dobrą propozycją akurat w naszym przypadku. Na samym początku dobrze będzie powiedzieć o wełnie mineralnej, bowiem materiał ten należy do zdecydowanie najbardziej standardowych i najczęściej spotykanych. Wełna mineralna posiada stosunkowo dobre parametry, w tym dobrą izolacyjność oraz niską przepuszczalność powietrza. Samo jej montowanie może być niekiedy bardzo niewygodne – wielu z nas doskonale wie o tym, jak nieprzyjemne uczucie wywołuje ona po kontakcie ze skórą. Najczęściej stosuje się ją do ocieplania suchej zabudowy wnętrz.

Styropian również jest bardzo popularnym materiałem, który może być uznany jednocześnie za znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie. Osoby zainteresowane styropianem powinny uważać na to, aby kupować wyłącznie płyty o krawędziach profilowanych, bowiem pozwala to na zamontowanie ich w sposób zapewniający znacznie wyższą szczelność. Dobrym pomysłem jest również ułożenie dwóch warstw płyt w sposób "mijankowy".

ocieplanie dachu piankąPianka poliuretanowa jest obecnie najnowocześniejszym i zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem tego typu dostępnym na rynku. Posiada ona całe mnóstwo doskonałych właściwości i w każdym przypadku zapewnia najwyższą szczelność i skuteczność izolacji. Jest ona w pełni odporna na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak woda i wilgoć. Ponadto odznacza się ona ogromną trwałością – jest bardzo odporna na upływ czasu. Materiał ten z powodzeniem może być stosowany w dowolnych miejscach, bowiem specjalny sposób aplikacji sprawia, że pianka skutecznie dociera nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków w konstrukcji dachu.

O firmie

logo-footer

Wiertniczy Sp. z.o.o.

Wykonawca ociepleń budynków na terenie południowo - wschodniej Polski. 5 brygad specjalistów jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Często czytane

Kontakt
Czym jest budynek inwentarski?
Izolacja natryskowa – na co należy uważać?

Świeże newsy branżowe

Jak zastosować piankę poliuretanową
Izolacja PUR i jej największe zalety
Zastosowanie pianek poliuretanowych pomaga w zaoszczędzeniu energii.
© Wiertniczy.pl - Pianka poliuretanowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.