Z ostatniej chwili

Pianka poliuretanowa PUR – krótka charakterystyka

zalety pianki purIzolacje wykonywane przy pomocy pianki poliuretanowej odznaczają się bardzo wysoką trwałością i odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Ich stosowanie oznacza także znaczną oszczędność czasu i pieniędzy – równocześnie można w taki sposób zapewnić sobie stuprocentowe bezpieczeństwo. Wielką zaletą izolacji z pianki PUR jest również fakt, że można ją stosować w wielu różnych miejscach – doskonale sprawdza się zarówno w zwykłych domach mieszkalnych jak i obiektach przemysłowych. Warto w takim razie dowiedzieć się, czym tak w ogóle jest pianka PUR.

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale z poliuretanami spotykamy się w naszym życiu codziennym niemalże na każdym kroku – wykonuje się z nich całe mnóstwo przedmiotów z których korzystamy w naszym życiu codziennym. Są one powszechnie spotykane między innymi w przemyśle samochodowym, obuwniczym i tekstylnym. Pianka taka posiada jednak nieco inne właściwości, przez co idealnie sprawdza się przy wykonywaniu profesjonalnych izolacji.

Pianka PUR wykorzystywana przy wykonywaniu izolacji jest komponentem składającym się z dwóch podstawowych składników. Składnik A zawiera przede wszystkim katalizator, alkohole wyższego rzędu, środek powierzchniowo czynny oraz gaz którego zadaniem jest spienianie i zamykanie porów. Składnik B to głównie mieszanina izocyjanianów. W maszynie przeznaczonej do przygotowywania takiej izolacji wytwarzane jest bardzo wysokie ciśnienie, pod wpływem którego składniki zostają ze sobą dokładnie wymieszane. W efekcie silnej reakcji chemicznej następuje znaczny wzrost ciepła, czemu towarzyszy zwiększanie się objętości pianki. Na samym początku następuje sieciowanie, proces, bez którego pianka nie mogłaby odznaczać się tak dużą wytrzymałością. W czasie jednej aplikacji można wykonać zarówno termo, jak i hydroizolacje, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Ze względu na wszystkie zalety takiego rozwiązania pianka poliuretanowa stopniowo wypiera obecnie wszystkie inne, tradycyjne materiały do wykonywania termoizolacji.

O firmie

logo-footer

Wiertniczy Sp. z.o.o.

Wykonawca ociepleń budynków na terenie południowo - wschodniej Polski. 5 brygad specjalistów jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Często czytane

Kontakt
Czym jest budynek inwentarski?
Izolacja natryskowa – na co należy uważać?

Świeże newsy branżowe

Jak zastosować piankę poliuretanową
Izolacja PUR i jej największe zalety
Zastosowanie pianek poliuretanowych pomaga w zaoszczędzeniu energii.
© Wiertniczy.pl - Pianka poliuretanowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.