Z ostatniej chwili

Izolacje natryskowe wykonywane pianką poliuretanową

wełna czy piankaNa rynku izolacji spotkamy się aktualnie z ogromnym wyborem najróżniejszych materiałów przeznaczonych do wykonywania takich rzeczy. Niemniej jednak przez długi czas był on zdominowany głównie przez te najbardziej podstawowe rozwiązania, takie jak wełna mineralna i styropian. Niestety, takie rozwiązania posiadają całe mnóstwo wad, zaś ich jedyną prawdziwą zaletą była prawdopodobnie tylko ich cena. Decydując się na zastosowanie tutaj styropianu albo wełny mineralnej otrzymujemy izolację, która nigdy nie będzie w stu procentach pozbawiona najróżniejszych szczelin oraz spoin. Nikomu nie trzeba chyba mówić o tym, że coś takiego zawsze prowadzi do znacznego pogorszenia się jakości takiej izolacji; w przypadku dachu o powierzchni 170 m/2 otrzymujemy blisko 2500 połączeń. Łączna powierzchnia pozbawiona jakiejkolwiek izolacji może w takim wypadku wynosić nawet 5 m/2.

Tradycyjne materiały tego typu posiadają również kilka innych wad. Przede wszystkim praktycznie niemożliwe jest przygotowanie za ich pomocą izolacji w przypadku dachów o mniej standardowej konstrukcji; nie ma właściwie możliwości dokładnego zabezpieczenia w taki sposób wszystkich szczelin i trudno dostępnych miejsc. Aby uniknąć wszelkich problemów tego typu, wystarczy jedynie sięgnąć po piankę poliuretanową. Jest to obecnie jeden ze zdecydowanie najlepszych materiałów do wykonywania termoizolacji – posiada ona całe mnóstwo zalet,dzięki którym doskonale może sprawdzać się w dosłownie każdych warunkach. Po wykonaniu natrysku pianka taka tworzy monolityczną, zwartą warstwę która pozbawiona jest spoin i szczelin; sprawia to, że bardzo skutecznie zatrzymuje ona ciepło wewnątrz budynku.

wykorzystanie pianki poliuretanowejDodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że z pianki możemy skorzystać praktycznie od razu po zakończeniu prac budowlanych na poddaszu. W przypadku wełny mineralnej jest nieco inaczej, bowiem nierzadko trzeba odczekać przy tym kilka miesięcy. Same poliuretany to substancje bardzo dobrze znane już od długiego czasu – są one powszechnie spotykane w wielu różnych dziedzinach. Spotkamy się z nimi między innymi w przemyśle samochodowym, tekstylnym czy budowlanym. Pianka poliuretanowa do wykonywania izolacji jest wtryskiwana na wybraną powierzchnię pod bardzo wysokim ciśnieniem.

O firmie

logo-footer

Wiertniczy Sp. z.o.o.

Wykonawca ociepleń budynków na terenie południowo - wschodniej Polski. 5 brygad specjalistów jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Często czytane

Kontakt
Czym jest budynek inwentarski?
Izolacja natryskowa – na co należy uważać?

Świeże newsy branżowe

Jak zastosować piankę poliuretanową
Izolacja PUR i jej największe zalety
Zastosowanie pianek poliuretanowych pomaga w zaoszczędzeniu energii.
© Wiertniczy.pl - Pianka poliuretanowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.