Z ostatniej chwili

Prawidłowa izolacja domu

natrysk z piankiObserwując rynek energetyczny, zauważa się, że ceny energii mają tendencję wzrostową. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż istnieje sposób na zminimalizowanie rachunków za energię. Jest nim prawidłowa izolacja domu i mieszkania, która skutecznie redukuje utratę ciepła, tym samym obniżając koszty płynące z ocieplania budynku. Szczególnie narażone na utratę ciepła, a więc konwekcję, będą narażone takie miejsca jak dachy czy stropy. Czym kierować się wybierając materiały izolacyjne?

Podstawowe kwestie, to oczywiście cena, współczynnik lambda, opór cieplny. Jednak dodatkowo należy wziąć pod uwagę również kwestie takie jak: szczelność, trwałość i brak oddziaływania warunków zewnętrznych, także zmiennych warunków atmosferycznych na materiał izolacyjny podczas całego okresu jego użytkowania w budynku. Najbardziej popularnym sposobem izolacji budynków jest wełna mineralna, która jest nie tylko tania, ale i łatwa w montażu. Niemniej jednak, jak udowodniły niezależne badania, to właśnie zastosowanie wełny mineralnej sprzyja powstawaniu mostków cieplnych, które tworzą się w wyniku osunięcia się konstrukcji wełny. W efekcie następuje pogorszenie jej parametrów izolujących, a więc i zwiększenie utraty ciepła. Wspaniałą alternatywą dla wełny izolacyjnej, jest pianka poliuretanowa PUR o systemie otwarto komórkowym, a to wszystko za sprawą właściwości, nie spotykanych w żadnym innym materiale izolującym.

jak ocieplać piankąSposób instalacji, odbywa się za pośrednictwem hydrodynamicznego natrysku, a dzięki niezwykłej przyczepności pianki, instalacja jest możliwa niemalże na każdej powierzchni, od płyt wiórowych, przez drewniane aż po betonowe. Zaraz po aplikacji, objętość pianki wzrasta o ponad 100%, dlatego dociera do krytycznych, nierównych miejsc i szczelin, tworząc skuteczną i trwałą izolację. Zastosowanie pianki PUR, redukuje również ryzyko wystąpienia skraplania pary wodnej. Co więcej, ta forma izolacji jest nie tylko odporna na wilgoć, ale i wstrząsy, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pianka PUR, jest również gwarancją ochrony domu przed utratą ciepła. Jedyną wadą jest stosunkowo wysoki koszt izolacji, jednak biorąc bod uwagę trwałość, niższe rachunki za energię, jest to jednorazowy wydatek, która zwraca się w przeciągu kilku miesięcy.

O firmie

logo-footer

Wiertniczy Sp. z.o.o.

Wykonawca ociepleń budynków na terenie południowo - wschodniej Polski. 5 brygad specjalistów jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Często czytane

Kontakt
Czym jest budynek inwentarski?
Izolacja natryskowa – na co należy uważać?

Świeże newsy branżowe

Jak zastosować piankę poliuretanową
Izolacja PUR i jej największe zalety
Zastosowanie pianek poliuretanowych pomaga w zaoszczędzeniu energii.
© Wiertniczy.pl - Pianka poliuretanowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.