Z ostatniej chwili

Pianka poliuretanowa, najlepsza forma izolacji w Twoim domu!

ocieplanie domu piankąOstatnimi czasy w asortymencie sklepów budowlanych pojawił się wspaniały produkt, który idealnie sprawdzi się w ociepleniu poddasza. Mianowicie, chodzi tu o piankę poliuretanową, która łączy w sobie wszystkie pozytywne właściwości innych środków izolacyjnych, a przy tym jest bardzo trwała, z biegiem upływających lat, nie niszczeje, nie zmienia swojego kształtu. Niemniej jednak, nie jest to produkt popularny, przez wzgląd na stosunkowo wysoką cenę. Z drugiej jednak strony, coraz więcej użytkowników zdaję sobie sprawę, że koszt pianki poliuretanowej, jest wprost proporcjonalny do jej jakości, dzięki czemu ten materiał izolacyjny zyskuje coraz to szersze grono sympatyków.

Pianka poliuretanowa, wyróżnia się na tle innych produktów izolacyjnych nie tylko za sprawą skuteczności, ale jak już wspomniano jest niezwykle trwała, odporna na niszczenie, a więc jest to wspaniała alternatywa dla styropianu, który z biegiem lat traci swoje właściwości, odkształca się. Pianka zaś, przyczynia się utrzymania ciepła, likwidacji wilgoci przez długi, długi czas. Niesamowitym atutem pianki jest fakt, iż zwiększa swoją objętość, dzięki czemu skutecznie wypełnia szczeliny. Sama aplikacja pianki, jest bardzo łatwa, bowiem odbywa się przy pomocy specjalnego pistoletu, a więc docelowo trafia w każdy zakamarek. Grubość izolacji, można regulować, tak, by była dostosowana do indywidualnych potrzeb.

pistolet do natryskuPo wytryśnięciu pianki z aplikatora, jej struktura zmienia się, objętość zaś zwiększa nawet o 120 procent, skutecznie dostosowując się do każdej szczeliny, nawet tej, o nieregularnych kształtach, tworząc niezwykle trwała, wytrzymałą i skuteczną formę izolacji na długie lata. Często w tekście wspomina się o trwałości pianki poliuretanowej, bowiem jest to jej największą zaletą. Ta być może stosunkowo, w porównaniu do innych środków izolacyjnych, jednorazowa inwestycja, zwalnia z obowiązku wymiany izolacji przez długi czas. Co więcej, tradycyjne środki izolacyjne, nie dają gwarancji szczelności, nawet najmniejsza, na pozór niewidoczna szczelina może przyczynić się do utraty ciepła, a więc i zwiększenia opłat za ogrzewanie. Zastosowanie pianki, minimalizuje ryzyko wystąpienia takich złodziei cennego, szczególnie w sezonie zimowym - ciepła.

O firmie

logo-footer

Wiertniczy Sp. z.o.o.

Wykonawca ociepleń budynków na terenie południowo - wschodniej Polski. 5 brygad specjalistów jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Często czytane

Kontakt
Czym jest budynek inwentarski?
Izolacja natryskowa – na co należy uważać?

Świeże newsy branżowe

Jak zastosować piankę poliuretanową
Izolacja PUR i jej największe zalety
Zastosowanie pianek poliuretanowych pomaga w zaoszczędzeniu energii.
© Wiertniczy.pl - Pianka poliuretanowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.