Z ostatniej chwili

Jak wybrać odpowiedni materiał do izolowania poddasza?

ocieplenie poddaszaWspółczesne domy jednorodzinne są bardzo często konstruowane z myślą o jak największym poszerzeniu powierzchni przeznaczonej do zamieszkania; jednocześnie urządzenie poddasza które będzie w pełni nadawało się do codziennego użytku nie jest rzeczą prostą. Musimy przede wszystkim zapewnić sobie w takim miejscu odpowiednią ochronę przed chłodem oraz wszystkimi innymi czynnikami atmosferycznymi, na które poddasze jest zazwyczaj narażone w szczególnym stopniu. Co więcej, ten element budynku bardzo często posiada dość skomplikowaną konstrukcję, przez co trudno jest wykonać przy nim rzeczywiście skuteczną izolację, która byłaby w stanie zabezpieczyć przed utratą ciepła wszystkie jego zakamarki. Na poddaszu często montuje się duże okna i świetliki, które siłą rzeczy prowadzą do powstawania mostków termicznych. Coś takiego powoduje rzecz jasna znaczny wzrost kosztów ogrzewania oraz ogólnej eksploatacji danego budynku.

Jak już powiedzieliśmy, faktycznie skuteczne zabezpieczenie takiego poddasza przy pomocy wyłącznie tradycyjnych materiałów w wielu przypadkach może być po prostu niemożliwe – nie będziemy w stanie dociąć ich w taki sposób, aby wypełnić nimi wszystkie szczeliny w takim miejscu. Doskonałym rozwiązaniem tego typu problemów może być pianka poliuretanowa, materiał, który od długiego już czasu zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Sam jej montaż jest nieporównywalnie łatwiejszy niż w przypadku wełny mineralnej czy styropianu, bowiem nie potrzebujemy tutaj dodatkowych akcesoriów takich jak sznurki, gwoździe czy klej. Pianka taka tworzy zwartą powierzchnię pozbawioną jakichkolwiek spoin czy szczelin, dzięki czemu wykonana z niej izolacja jest bardzo skuteczna.

O firmie

logo-footer

Wiertniczy Sp. z.o.o.

Wykonawca ociepleń budynków na terenie południowo - wschodniej Polski. 5 brygad specjalistów jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Często czytane

Kontakt
Czym jest budynek inwentarski?
Izolacja natryskowa – na co należy uważać?

Świeże newsy branżowe

Jak zastosować piankę poliuretanową
Izolacja PUR i jej największe zalety
Zastosowanie pianek poliuretanowych pomaga w zaoszczędzeniu energii.
© Wiertniczy.pl - Pianka poliuretanowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.